Miasto Stołeczne Warszawa, we współpracy z Fundacją Veolia Polska prowadzi badanie pt. „Aktywność fizyczna przedszkolaków i zmiany nawyków ruchowych rodzin w czasie pandemii COVID-19”.

Na początek, wspólnie z Fundacją V4Sport serdecznie zapraszamy do udziału wwebinarze, podczas którego Jakub Kalinowski – prezes Fundacji V4Sport, operatora Sportowej Akademii Veolia Junior oraz realizatora badania, opowie o samym badaniu, jak i o projekcie SAV Junior. Konferencja on-line  odbędzie się:

      22 marca 2021 roku w godzinach 13:00-13:45. Link do spotkania – – https://go.mywebinar.com/zfxt-jxve-qxpw-lrtx.

Udział w spotkaniu możliwy jest poprzez powyższy link. Platforma nie wymaga pobrania aplikacji, czy zakładania specjalnego konta. W panelu logowania należy jedynie podać imię, nazwisko oraz nazwę przedszkola. 

Według zaleceń ekspertów z WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), dzieci w wieku 3-4 lat powinny być aktywne w ciągu dnia co najmniej 180 minut, z których energiczne zabawy powinny stanowić minimum godzinę. Dzieci od 5 roku życia powinny zaś kumulować w ciągu dnia co najmniej 60 minut od umiarkowanej do intensywnej aktywności fizycznej, codziennie. Ruch na tak wczesnym etapie życia ma ogromny wpływ na jego jakość i zdrowie dzieci w przyszłości, dlatego monitorowanie aktywności fizycznej już u przedszkolaków jest tak istotne. Tymczasem najmniej publikacji pojawia się właśnie dla tej grupy wiekowej.

By poszerzyć wiedzę na temat tego zagadnienia, zwłaszcza z uwzględnieniem pandemii COVID-19, zespół Sportowej Akademii Veolia Junior zaprojektował narzędzie badawcze – kwestionariusz on-line – w którym rodzic oceniać będzie aktywność fizyczną swojego dziecka na tle aktywności rodziny.

Ankieta jest anonimowa i nie będzie możliwe połączenie odpowiedzi z konkretną osobą czy rodziną. Badanie prowadzi Fundacja Veolia Polska wraz z operatorem Sportowej Akademii Veolia Junior – Fundacją V4Sport – zaangażowaną do realizacji badania. Partnerem merytorycznym jest Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Uzyskane dane pragniemy wykorzystać na potrzeby rozwoju programów upowszechniających aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród dzieci.

W razie wcześniejszych pytań związanych z badaniem, czy samym webinarem, proszę o kontakt mailowy pod adresem sportowaakademiaveolia@gmail.com.