Polskie Drogi do Niepodległości – konkurs wiedzy o Polsce.

Starszaki na scenie i widowni w Teatrze Narodowym.

Byliśmy w Służewskim Domu Kultury

na wystawie prac plastycznych  Zdzisława Beksińskiego.

ŁAZIENKI

We wrześniu dzieci z grupy IV wybrały się z wizytą do jednego z najpiękniejszych warszawskich parków – do Łazienek Królewskich.

Spędziły tam miło czas w otoczeniu zieleni, oglądały stare drzewa, kolorowe liście, zbierały kasztany. Karmiły orzechami licznie żyjące tam wiewiórki.

Zobaczyły pomniki: J. Piłsudskiego i F. Chopina. Usłyszały kilka ciekawostek z życia wielkich Polaków. Przysiadły na chwilę na „grającej ławeczce” by usłyszeć muzykę wielkiego kompozytora. Dokładnie obejrzały samochód, którym jeździł Marszałek. Miały zrobione pamiątkowe zdjęcie na tle Belwederu.

MUZEUM

W ramach realizowanego przez gr. IV projektu edukacyjnego „Warszawa niepodległa” byliśmy na wycieczce w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego na wystawie malarstwa „W walce o niepodległość”.

WIZYTA U STOMATOLOGA

Grupa Starszaków odwiedziła gabinet stomatologiczny. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji o pracy lekarza, poszerzały wiedzę z zakresu higieny jamy ustnej. Chętnie odpowiadały na pytania związane z profilaktyką. Dużą atrakcją był fotel dentystyczny, na którym bez strachu siadały dzieci, czego dowodem mogą być poniższe zdjęcia.